در رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی به منظور پاکیزگی و استریل کردن محیط از اوزن استفاده میشود. اوزن تمامی باکتری ها ، ویروس ها ، کپک ها و قارچ ها را اکسید می کند. در نتیجه استفاده از آن باعث می شود که محیط آشپز خانه رستوران شما ، یک محیط کاملا بهداشتی برای تهیه غذا و عاری از هر گونه میکروب و بیماری باشد.این روش بسیار موثر تر از سایر روش های ضد عفونی کننده است ، زیرا به عنوان گاز به تمام سطوح ، روی دیوار ها ، سقف ها ، میز و صندلی ها می رسد و تمام فضا را ضد عفونی می کند.
همچنین برای شستشوی ظروف آشپزی و ظروف غذا خوری میتوان از آب دارای غلظت معینی از اوزن استفاده کرد . استفاده از آب اوزن دار سبب صرفه جویی در مواد شوینده شیمیایی شده ، بعلاوه نتیجه شستشوی ظروف با این آب بسیار بهتر خواهد بود
ازن با خنثی سازی باکتری ها و ویروس ها ، بو ها را نیز از بین می برد و محیط آشپز خانه کاملا از هر گونه بوی نا مطبوع ناشی ازبوی پخت و پز ، بوی روغن و سرخ کردن مواد غذایی ، سطل های زباله و... یا هر آلودگی دیگر موجود را پاک می کند و میتوان از اوزن استفاده کرد . همینطور بو های نامطبوع داخل یخچال و فریزر که با شوینده ها پاک نمی شوند را جذب می کند.
این مورد همچنین موجب میگردد که بوی غذاهای آشپزخانه به سالن غذاخوری منتقل نشود . در سالن غذا خوری نیز میتوان از گاز اوزن برای حفظ شادابی محیط و حذف آلودگی های محیطی استفاده نمود .
از محلول آب و اوزن میتوان برای ضد عفونی کردن سطوح و میز ها استفاده نمود و نیاز به مواد شوینده و الکل تا حد زیادی رفع خواهد شد . اوزن خاصیت لکه بری زیادی دارد و می توان از آن برای لکه بری لباس پرسنل ، رومیزی و سایر پارچه ها استفاده نمود. همینطور باعث جلوگیری از حشراتی مانند سوسک و مگس می شود.

نظر بدهید